Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e një takim me liderët e partive shqiptare të Maqedonisë së Veriut.

 

Nga mbledhja e takimit Rama ka publikuar një foto ku shihen liderat e partive shqiptare të RMV ku mes tyre ndodhet dhe  ministrja e Evropës dhe Punëve të Jashtme  Olta Xhaçka.

 

“Gëzuar qoftë një vit i mbarë për shqiptarët kudo ku janë”, shkruan Rama.

 

Ende nuk dihet arsyeja e mbledhjes së kreut të qeverisë shqiptare me liderat. Kujtojmë se kreu i Lëvizjes Besa Bilall Kasami nuk ka qenë i pranishëm në këtë takim.

 

Për Vizion Plus ai tha se refuzoi të ishte pjesë e kësaj tryeze me argumentin se takimi nuk iu shërben shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.