Kreu i qeverise Edi Rama deklaroi se Italia, pas shumë vitesh do të njohë lejet e drejtimit shqiptare, teksa postoi në Facebook edhe momentin e firmosjes së marrëveshjes.

Titujt e mediave shqiptare ishin entuziaste: “Italia njeh patentat shqiptare” dhe nuk ngeli i madh e i vogel pa e marre vesh. Por një emigrant shqiptar në Itali thotë se i ka nodhur nje e papritur.

Ai shprehet se policia italiane e ka ndaluar, i ka sekuestruar patentën shqiptare madje i ka vënë dhe 150 euro gjobë.

Për t’i bindur ai i ka treguar statusin e kryeministrit Edi Rama ku fliste për zyrtarizimin e marrëveshjes, por mesa duket s’ka funksionuar.

“Jetoj ne Rome. Faleminderioj shume Edi Ramen, sot me sekuestruan patenten shqiptare, dhe 150 euro gjobe. Une budallai i nxora statusin ne Facebook te Rames ku thoshte u lidh marreveshja. Ecni me ngadale, beni kujdes. Ju pershendesim shqip”, denoncon ai në një faqe shqiptare dedikuar emigrantëve në Itali.


Previous article“Portokalli” fillon me ndryshime te rendesishme, ja kush do te jene drejtuesit e ketij sezoni