Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit.

Kreu i qeverisë postoi një fotografi në profilin tij në Facebook, me rastin e festës.

“Gëzuar Fitër Bajramin! Paqja dhe mëshira e All-llahut qoftë me ju!”, ishe mesazhi i kreut të qeverisë.

Besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Fiter Bajramin, që shënon

Me fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin, pasi agjëruan në shenjë sakrifice dhe përkushtimi ndaj Zotit.