Skip to content

Rama vizitë zyrtare në Romë, merr me vete Lindën dhe Zahon (Fotot)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Rama ka qenë në një vizitë të posaçme në Romë, në kuadër të 30-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve.

Ajo që bie në sy në këtë vizitë të Ramës është shoqërimi i tij nga e gjithë familja, përfshirë edhe Zahon, që tani mund të themi se nuk është më një djalë i vogël.

Rama nderoi me medaljen më të lartë që mund të japë një kryeministër shqiptar ‘Kordonin e madh me yll’, kardinalin Pietro Parolin, Sekretar i Shtetit i Shenjtërisë së tij.

Rama premtoi dhe ndërtimin e një faltore për Nënë Terezën në Tiranë, në një tokë që do të dhurohet nga qeveria.

Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se marrëdhëniet Shqipëri-Vatikan u ndërprenë për shumë vite si pasojë e një regjimi që i bëri të keqen më ekstreme katolikëve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë