Kockat e trupit sado te forta te duken shpesh pesojne fraktura dhe krisje. Por nje ushqyerje e mire me perberes si kalciumi, magnezi, kaliumi, vitaminat D dhe K, etj.. mundet te rrise rezistencen tuaj, si dhe t’ju ndihmoje te rimekembeni shpejt pas nje dite te ngarkuar.

Gjithcka qe ju duhet eshte nje gote leng me keto perberes: Nje filxhan e gjysme me spinaq te fresket

Gjysme filxhani me leng portokalli te pasuruar me vitamine D
1 kastravec i prere
2 molle jeshile (te prera ne forma te vogla)
1 cope xhenxhefilli te qeruar

/shkollaeshendetit.com

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png