Kjo është një maskë ideale nëse keni lëkurë mikse ose të yndyrshme

Përbërësit:
1 lugë gjelle argjil
1 lugë gjelle djathë të bardhë
1-2 lugë lëng portokalli të freskët
3 pika vaj esencial rozmarinë

Përziejini të gjitha në një tas, pastaj aplikoni një shtresë të trashë në të gjithë fytyrën tuaj nëse keni lëkurë të yndyrshme dhe vetëm në zonën T nëse keni lëkurë mikse. Lëreni për 15 minuta, pastaj shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë. Kjo maskë bëhet një herë në javë.

/shkollaeshendetit.com