Nje zgjidhje e mire per mengjesin eshte ta pergatisni qe ne darke.

Tershera e pergatitur nje nate me pare, mund te jete mengjesi ideal sidomos kur kombinohet me produktet e stines.

Perberesit per kete recete:
Gjysme gote me pure kungulli
Gjysme gote me tershere
1/2 e gotes me qumesht bajame
Fara kungulli
Mjalte

Pergatitja:
Perzijini perberesit e ngurte dhe siper tyre shtoni purene dhe qumeshtin e bajameve, ne fund mjaltin. Mbulojeni tasin me kapak dhe lereni ne frigorifer. Mengjesi juaj eshte gati.

/shkollaeshendetit.com