Home SHQIPERIA Reforma territorial/ Propozimi final i Partisë Demokratike

Reforma territorial/ Propozimi final i Partisë Demokratike

0
Reforma territorial/ Propozimi final i Partisë Demokratike

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Komisioni i Posaçëm Parlamentar është mbledhur sot për të diskutuar lidhur me Reformën Administrativo-Territoriale.

 

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka njerrë raportin final duke propozuar rritjen e numrit të bashkive nga 61 në 92 bashki, dhe uljen e numrit të qarqeve nga 12 në 6 rajone.

 

Rithemelimi i Berishës, nga krahu tjetër kërkon 95 bashki dhe 5 rajone.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë