Skip to content

“Rekord Kampionati”/ Luiza Gega shpallet Kampione Ballkani

  • 18/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Atletja shqiptare Luiza Gega është shpallur Kampione Ballkani në garën e 3000 metrave me pengesa.

 

Ka qenë vetë atletja e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka treguar arritjen e saj të fundit, me një rekord të ri të vendosur.

 

“Kampione Ballkani, Rekord Kampionati në garën 3000m me pengesa me kohën 9.17.91 (koha ime e dytë më e shpejtë. Shumë e lumtur për fitoren, për ndjesinë e mirë gjatë garës dhe më e motivuar se kurrë për objektivat e radhës.  Faleminderit nga zemra të gjithë që vazhdojnë e mbështesin rrugëtimin tim”, shkruante Gega përkrah fotos me medaljen e fitueses.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë