Ka shkuar në tre numri i viktimave në Itali. Burri, pas vrau ish partneren e tij dhe bashkëjetuesin e kësaj të fundit, është vetëvrarë në vendin e punës.

 

Mediat italiane bëjnë me dije se Mynevere Karabollaj , 37 vjeçe ( mbiemri i vajzërisë Vera Myrtaj ) dhe Flonino Merkuri 23 vjeç, të cilët u vranë me thikë nga ish bashkëshorti i gruas.

 

Ndërkohë, ky i fundit u gjet mëngjesin e sotëm brenda një magazine ku punonte në Oriago di Mira, në zonën e Venedikut i pajetë.