Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Një francez i njohur për sportet ekstreme ka vdekur pasi është rrëzuar nga kati i 68-të i një pallati në Hong Kong.

Remi Lucidi, 30 vjeç, ishte duke u ngjitur në kompleksin Tregunter Tower kur u rrëzua, sipas informacioneve nga South China Morning Post.

Lucidi, i njohur në internet si Remi Enigma, u shpall i vdekur në vendngjarje.

Sipas zyrtarëve të Hong Kongut, Lucidi mbërriti në ndërtesë rreth orës 18:00 dhe i tha një roje sigurie se po vizitonte një mik në katin e 40-të.

Nëpunësi u përpoq të kapte Lucidin pasi shoku i supozuar konfirmoi se ai nuk e njihte, por deri atëherë sportisti i guximshëm kishte siguruar tashmë një ashensor.

Kamerat e sigurisë më vonë kapën Lucidin duke arritur në katin e 49-të dhe më pas duke u ngjitur përsëri në shkallët në majë të ndërtesës.

Sipas atyre që u përpoqën ta kapnin, ata gjetën një derë të hapur që të çonte në tarracë, por Lucidi nuk ishte askund.

Policia thotë se burri u pa i gjallë për herë të fundit në orën 19:38, kur ai trokiti në dritaren e apartamentit të kompleksit, duke bërë që dadoja të telefononte policinë.

Policia beson se Lucidi ishte bllokuar jashtë penthouse dhe po godiste dritaren për ndihmë përpara aksidentit.

Policia ende nuk e ka bërë të ditur shkakun zyrtar të vdekjes, shkruan New York Post. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re