Skip to content

REPLIKAT/ “As një farë respekti për shqiptarët e Maqedonisë, turp!”, Rama i përgjigjet komentuesit: Respektin e kam treguar me vepra jo me dokrra

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në rrjetin sociale “Facebook”, një prej të cilëve i ka kërkuar reagim për tragjedinë e ndodhur tre ditë më parë në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona.

Një shqiptar i Maqedonisë së Veriut akuzon kryeministrin se nuk ka respekt për ta dhe se e ka lënë në harresë këtë çështje, ndërsa Rama thekson se respektin për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut e ka treguar me vepra dhe jo me dokrra.

REPLIKAT

Komentuesi: Kryeministër as një farë respekti për ne shqiptarët e Maqedonisë, kjo është turpi më i madh në gjithë historinë e kombit shqiptar. Arsyen tregoma dhe je një ndër më të pa interesuarit kjo është turpi më i madh, trego arsyen në qoftë se ke.

Rama: Unë i kam shprehur ngushëllimet qysh në mëngjes herët, sapo mora lajmin e keq të tragjedisë, ndërkohë që kam qenë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet e Shkupit për të mësuar se kur e si do të zhvillohet, nëse do të zhvillohet një ceremoni zyrtare lamtumire për viktimat! Kështu që fjalën turp le ta mbajë kush e përdor pa pikë lidhje, ndërsa respektin për shqiptarët e Maqedonisë e kam treguar besoj me vepra jo me dokrra!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë