Reshjet e dëborës janë rikthyer me intensitet në Qafë Thore. Pavarësisht reshjeve, rruga mbetet e aksesueshme për qarkullimin e mjeteve. Autoritetet njoftojnë se mjetet borëpastruese po punojnë për mbajtjen nën kontroll të situatën.

 

Në të njëjtën kohë apelohet që drejtuesin e mjeteve tëpajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re