Reshje intensive dëbore në aksin Bilisht-Kapshticë, automjetet të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore

d15196356660_28279909_2109795289047724_4789602884430189892_n.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në segmentin rrugor Bilisht-Kapshticë kanë filluar me intensitet reshjet e dëborës.

Mjetet borëpastruese janë në terren dhe po bëhet pastrimi dhe hedhja e kripës. Autoritetet bëjnë apel që drejtuesit e mjeteve të jenë të kujdesshëm në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

Këshillohet reduktim shpejtësie, pajisje me zinxhirë dhe goma dimërore. Dëbora vazhdon edhe në Dardhë e Voskopojë.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë