Reshje shiu dhe kthjellime! Ja si do të ndryshojnë temperaturat sot

MOTI-3.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Për ditën e diel moti do të jetë kryesisht i vranët.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme përgjatë gjithë ditës me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Lokalisht reshjet në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-verilindje 2-8m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore fiton intensitet deri në 12-15m/s, duke sjellë valëzim të forcës 2-3.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 12/18 re shi

Kukës 8/15 re shi

Lezhë 11/21 re shi

Dibër 6/14 re shi

Durrës 13/22 re shi

Tiranë 14/22 re shi

Elbasan 10/22 re shi

Berat 15/21 re shi

Vlorë 13/21 re shi

Krocë 9/14 re shi

Gjirokastër 12/18 re shi

Sarandë 12/20 re shi.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë