Reshje te dendura shiu kanë përfshirë zonën e Krujës dhe Kurbinit mesditën e sotme.

Reshjet e shiut në forme rrebeshi me erëra të forta dhe bubullima. Bllokohet nga reshjet nënkalimi në Fushë-Mamurras, prurje nga reshjet janë dashur vetëm pak minuta që uji të mblidhet duke bllokuar dhe qarkullimin e mjeteve te vogla.

Një pjese e automjeteve detyrohen të kthehen për të ndjekur rrugë alternative, nga bllokimi i nënkalimit në aksin e autostradës Milot- Thumanë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb