Reshjet e shiut kthejnë rrugët e Vlorës në “lumenj të vegjël”, bllokohen akset kryesore të qytetit, vështirësi e banorëve për të lëvizur (VIDEO)

649DF151-F411-4E57-9B47-802DCF96C5F4.jpeg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Reshjet e shiut të rëna gjatë natës në Vlorë, krijojnë probleme në disa lagje të qytetit.
Prezencë uji në disa rrugica në lagjet “24 maj” dhe “1 maj”. Bllokimi i disa rrugëve në brendësitë e lagjeve ka krijuar probleme për qarkullimin e banorëve. Ndërkohë shërbimi i ujësjellës kanalizime po punon për heqjen e ujit nga sipërfaqja.

Gjatë natës si pasojë e shirave janë bllokuar edhe disa rrugë kryesore të qytetit, megjithatë në orët e para të mëngjesit uji është tërhequr.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë