Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Këtë të dielë priten reshje intensive në qarqet Durrës, Tiranë, Fier dhe Vlorë, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje mesatare. Reshjet e shiut do të shoqërohen me shtrëngata në të gjitha qarqet.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 19 / 24 °C

 

në vendet e ulëta: 17 / 26 °C

 

në vendet malore: 13 / 23 °C

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Ndërsa përsa i përket zjarreve në pyeje, IGJEUM parashikon se nuk ka rrezik.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re