Ministrja e Punëve të Jashtem, Olta Xhaçka ka përshëndetur qëndrimin e Parlamentit Europian për rezolutën për Shqipërinë.

 

PE, me votimin historik të ditës së sotme me 519 vota pro vlerësoi orientimin strategjik dhe angazhimin e palëkundur të Shqipërisë për integrimin europian.

 

“Mirënjohje Parlamentit Evropian për Rezolutën për Shqipërinë 🇦🇱, të miratuar sot me shumicë votash me vlerësim të lartë të orientimit strategjik të Shqipërisë dhe angazhimit të palëkundur ndaj Bashkimit Evropian 🇪🇺.

Përshëndes thirrjen e qartë për hapjen e vonuar të negociatave. 🇦🇱🇪🇺

Koha për të treguar vizionin strategjik dhe njohjen e meritës është tani! 🇦🇱🇪🇺”- shkruan Xhaçka.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re