Konfirmohen pozitivë për Covid-19 edhe dy mësues në Elbasan. Në total, numri i mësuesve që janë aktivë në këtë qark shkon në 21.

I infektuar rezulton një mësues në gjimnazin Kuqan dhe një mësues në shkollën 9-vjeçare “Jorgji Dilo”.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit, në Elbasan u konfirmuan 10 raste me koronavirus, ndërsa raste aktive janë 380/abcnews/

loading...