Ricchi e Poveri, grupi mitik Italian u ngjit mbrëmjen e së martës në skenën e teatrit “Petro Marko” në Vlorë.

 

artistët italianë Angela Brambati dhe Angelo Sotgiu performuan këngët më të bukura të tyre për publikun vlonjat që për 90 minuta nukr reshti së kënduari e kërcyeri.

 

Spektatorët e quajtën koncertin një ngjarje te bukur kulturore kjo por edhe nje rikthim nostalgjik te muzikes italiane të viteve 80.

 

Artistët italianë të cilët u nderuan me titullin “Mirënjohje e qytetit” në fund të koncertit shprehen falenderimet për pritjen e ngrohte nga publiku vlonjat ndersa premtuan se do te rikthehen serish ne Vlore.