Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje të vendit, reshje që kanë qenë më të dendura në zonat malore, aty ku dhe problemet kanë qenë më të mëdha me qarkullimin e mjeteve

 

Te gjitha akset nacionale Qafë Thanë – Kapshticë, Zemblak – Gorice janë të kalueshme pa probleme, të kalueshme janë dhe akset rrugore të fshatrave turistike të Dardhës dhe Voskopojës por autoritet rrugore iu kërkojnë drejtuesve të mjeteve të përdorin gomat e dimrit, ashtu siç u kërkohet dimri i gomave dimerore në rrugën Korçë – Vithkuq

.

Mjetet borëpastruese të firmave kontraktore janë në gatishmëri në rast të situatave të krijuara nga reshjet e dëborës.

 

Nga OSSHE nuk raportohen probleme në furnizimin me energjinë elektrike

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re