Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Ilir Metës në lidhje me reagimin e këtij të fundit pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit.

“Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë ujë!

Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!”– shkruan Rama. (TemA)