Home QARKU BERAT BERAT Rrahu brutalisht gruan, arrestohet 42 vjeçari në Berat

Rrahu brutalisht gruan, arrestohet 42 vjeçari në Berat

0
Rrahu brutalisht gruan, arrestohet 42 vjeçari në Berat

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

DVP Berat

Arrestohet një shtetas për veprën penale “Dhuna në familje”

Procedohen penalisht dy shtetas të tjerë për veprat penale “Fshehje të ardhurash” dhe “Punësim i paligjëshëm”.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.M., 42 vjeç, banues në lagjen “Llukan Prifti”, Kuçovë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij.
——————-
Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik filloi procedimi penal për shtetasit T.A., 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F., 30 vjeçe, banuese në Kuçovë, pasi nga kontrolli në subjektet e tyre u gjetën punonjës të pa siguruar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë