Policia e Gramshit ka identifikur autorin, i cili dhunoi mjekun e familjes pak ditë më parë në Gramsh.

 

Blutë bëjnë me dije se në pranga ka rënë 18 vjeçari me iniciale A.B.

 

Mjeku, sipas policisë, vijon të qëndrojë në spital nën kujdesin e mjekëve.

 

Gramsh

 

Në vijim të informacionit paraprak të ditës së djeshme, për një 60-vjeçar që është dërguar në spital, me dëmtime në fytyrë, ju bëjmë me dije se: 

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gramsh, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, kanë kryer veprime hetimore për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti dhe identifikimin e autorit/ëve.  

 

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi shtetasi V. Sh., 60 vjeç, është dëmtuar në fytyrë pasi është goditur me sende të forta, për motive të dobëta, nga shtetasi A. B., 18 vjeç.

 

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B., 18 vjeç, banues në Gramsh, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. 

 

Shtetasi V. Sh. ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. 

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshm