Një qytetare, e ndodhur në QSUT, ka dènoncuar se në pavjonin ku ajo kishte të shtruar bashkëshortin e saj kanë mbërritur dy persona të ínfektuar me koronavirus.

Ajo shprehet se i gjithë stafi mjekësor ishte i papajisur me veshjet mbrojtëse. Sipas saj të ínfektuarit ishin një burrë, i cili qëndroi goxha në pritje në pavjonin ku ajo ishte dhe një grua 68-vjeçare.

Qytetarja dènoncon për JOQ:

SAPO JAM NE QSUT DHE KETU SAPO ERDHI 1 RAST 62 VJEC ME COVID I BEJ THIRRJE MINISTRES TE SJELLI TE URGJENCA DOKTORAVE VESHJET E POSACME SE O TURP SKA VESHJE PER KETO. Eshte turp kam ardhur per bashkshortin per vizit kardiologjike doktorat jane pa veshjet e posacme rasti sa erdhi. Familjares nuk i beri tampon.

Ja pacienti, po pret ambulancen me 39 me oksigjen. ja doktoret me uniforme te thjesht te pambrojtur kane familje turp ministrja ti shofi kto mos na dali ne tv te thote perralla. Edhe rast i ri zonje tjeter 68 vjece me covid.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re