Rrezikuan të mbyten, shpëtohen tre turistët e huaj në Maliq

1634300342_Screenshot_4-3.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tre turistë me origjinë nga Hungaria u shpëtuan këtë të premte nga ana e forcave zjarrfikëse. Lajmin dhe pamjet video i përcolli policia.

Turistët kishin tentuar të kalonin lumin (Devoll) në afërsi të fshatit Plovisht me makinë, por kishin mbetur të bllokuar në ujë. Shkak u bë thellësia e lumit, e shtuar prej prurjeve të shumta të ujit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë