Skip to content

“Rroga qesharake dhe varfëri e lartë”/ Tabaku: Populli nuk ushqehet me gënjeshtra!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i është drejtuar sot qytetarëve me një video-mesazh.

 

Ajo ka theksuar se “kush e bën pazarin vetë e kupton që familjet shqiptare janë në kufijtë e mbijetesës”. Tabaku ka kritikuar qeverinë, duke nënvizuar se “njerëzit nuk ushqehen me gënjeshtra”.

 

“Qeveria shqiptare duhet të hedhë sytë atje ku sot shtresa më e madhe e popullsisë ka nevojë. Kush e bën pazarin vetë e ka të qartë se sa janë çmimet! I blejmë perimet më shtrenjtë sepse është 260 lek/litër. Çmimi ka shkuar në 18 lek/këh kurse subvencionet dhe paketa ndihmëse më e ulëta në rajon! Me rroga qesharake, varfërinë e lartë dhe një inflacion të frikshëm qeveria ofron e propagandës!”, thuhet në postimin e Tabakut.

 

https://www.facebook.com/reel/448311607141319

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë