Foto ilustruese

Një aksidenti  i rëndë raportohet të ketë ndodhur pak çaste më parë në qendër të Rrogozhinës.

Një automjet tip “Ford”, me targë dhe drejtuar ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të mituri ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Rrogozhinë/Informacion paraprak

Më datë 09.06.2023, rreth orës 19:40, në qëndër të Rrogozhinës, një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.r.t

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re