Deputetja dhe kandidate e “Nismes Thurrje” Rudina Hajdari është takuar me kandidaten e PD-së, shkrimtaren e njohur Flutura Açka.

Hajdari i ka dedikuar edhe një postim në rrjetet sociale, ku shkruan se pasi biseduan për një farë kohe, shkrepën edhe një foto.

Sipas Hajdarit, gara e tyre nuk është një garë muskujsh e lufte për jetë a vdekje, por garë idesh e parimesh se si vendi ecën përpara.

Postimi i plotë i Hajdarit:

Përgjatë fushatës derë më derë sot u hasa me kandidaten rivale, znj. Flutura Açka.

U takuam, u përshëndetëm, biseduam dhe bëmë një foto bashkë.

Gara jonë nuk është e nuk duhet të jetë garë muskujsh dhe lufte për jetë a vdekje por garë idesh e parimesh se si vendi ecën përpara.

Kultura e luftës pa skrupuj për pushtet dhe e muskujve që tmerrojnë qytetin e prishin harmoninë e qytetarëve duhet të marrë fund.

Nëse duam të shkojmë drejt perëndimit, duhet të sillemi si të tillë duke nisur nga ne politikanët.