Pushtuesit rusë kanë nisur granatimet mbi Kievin.

Mediat në Ukrainë shkruajnë se sulmet janë bërë të ditura nga kryebashkiaku Vitali Klitschko.
Ai ka thënë se këtë mbrëmje rusët kanë nisur sulmet në Kiev, duke mos kursyer shtëpitë private në lagjen Podilskyi.
“Në mbrëmje, armiku qëlloi përsëri në Kiev. Predhat goditën disa shtëpi private në lagjen Podilskyi. Ekipet e shpëtimit dhe mjekët po punojnë në vend.
Kujtojmë që sot ndodhemi në ditën e 21 të pushtimit rus në Ukrainë. Deri më tani atje janë shënuar mijëra viktime, si dhe dëmet e shkatërrimet kanë qenë të shumta në të dyja kampet.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re