Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vëllai i Arian Salës, Edmond Sala ka reaguar 9 muaj pas humbjes së vëllait duke thënë se ende nuk është marrë një vendim për ngjarjen e rëndë.

Sala thotë se nuk është hetuar sic duhet mbi shkakun e zjarrit dhe nuk është marrë përgjigjie korrekte nga organet kompetente.

Kujtojmë se Arian Sala shpëtoi 7 kolegët e tij nga zjarri në qendrën tregtare duke humbur jeten vete.

Edmond Sala: Kane kaluar 9 muaj dhe ende nga ana e prokurorise se atiranes nuk ka asnje vendim per ate ngjarje te ndodhur tek qendra tregtare.

Ne si familjare te heroit Arjan Sala jemi ne pritje te pergjigjes dhe venjes para drejtesise te autoreve te kesaj ngjarjw.

Ne nepermjet edhe mbrojtesit ligjor kemi kerkuar me shume informacione mbi hetimin e zjarrit por nuk na eshte dhene nje pergjigje korrrekte dhe e sakte.Vëllai im Arjani iku di hero duke shpetuar jete njerzish te cilet shume nena do ishin ne zi sot.

Sot qajne nena dhe babai im. Çeshtja e vellait tim duhet qe se shpehti te marr zgjidhje dhe mos mos te mbahet ne dollapet e prokurorise. Un do bej te pa munduren qe kjo ceshtje te zgjidhet prandaj kerkoj ndihmen tuaj qe ky hetim te nxjerr pergjegjesit dhe dhimbjet tona te lehtesohen. Deklaron vellai i Arjan Sales.

(E.D/faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë