Skip to content

Sali Berisha dorëzon dokumentacionin, ish-kryeministri zyrtarisht garon për postin e kreut të PD-së

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dorëzuar dokumentacionin e nevojshëm për t’u futur në garën për kryetarin e ri të Partisë Demokratike që do të zhvillohet në 22 Maj.

Afati i fundit i dorëzimit të dokumentacionit është dita e nesërme, por ka shumë gjasë që Berisha të kandidojë i vetëm, pasi tërheqjes së Edvin Kullurit dhe Fatbardh Kadillit.

Kujtojmë se ditën e sotme PD mblodhi Këshillin Kombëtar, ku zgjodhi Edi Palokën si drejtuesin e ri të këtij institucioni.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë