Familjarë të 33-vjeçares, Liridona Ademaj, kanë mbërritur në Gjykatën Themelore të Prishtinës, ku pritet të mbahet seanca gjyqësore ndaj vrasësve të saj. Mediat në Kosovë raportojnë se pjesë e kësaj séance do të jetë edhe vëllai i viktimës, i cili më herët ka apeluar për dënim maksimal të autorëve.

 

Gjatë kësaj séance dëgjimore pritet të dëshmojë bashkëshorti i të ndjerës, Naim Murseli, i cili dyshohet edhe si inskenues e porositës i vrasjes së saj. Po ashtu, para togave të zeza do t dalin edhe dy personat e tjerë të arrestuar, vrasësi, Granit Plavaj si dhe një tjetër.

 

Familja e të ndjerës ka kërkuar zhvarrosjen e saj në mënyrë që ajo të prehet në vendlindje.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re