Ka zgjatur vetëm 7 minuta seanca e sotme plenare, duke shënuar nëj tjetër rekord.

Deputetët e mazhorancës kanë miratuar brenda 7 minutash të gjitha projektligjet e parashikura për ditën e sotme, mes tyre dhe Marrëveshja për Emigrantët me Italinë.

Ndërkohë që më herët PS ka tërhequr Amnistinë Penale, pasi nuk ka siguruar dot 84 votat, pas deklaratës së bërë nga kryedemokrati Lulzim Basha, i cili nuk e dha konsensusin.

Nga ana tjetër deputetët e Rithemlimit ashtu si çdo javë nuk kanë lejuar diskutime në seancë, duke zënë që në fillim foltoren e Kuvendit, dhe duke shkaktuar zhurma.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re