Home SHQIPERIA Sekuestrohen makinat luksoze, policia bllokon “Porche” dhe “Ferrari”

Sekuestrohen makinat luksoze, policia bllokon “Porche” dhe “Ferrari”

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Këto janë tre makinat luksoze në pronësi të biznesmenit shkodran Kacjolin Zefi, me vlerë mbi 300 mijë euro, të sekuestrua nga policia pas një hetimi disa mujor.
 
Pasditen e së martës me urdhër të gjykatës u bë bllokimi i pasurisë së Zefit, i arrestuar nga policia për trafik droge në 29 nëntor 2016.
 
Zefit i janë sekuestruar edhe 246 m2 pasuri e paluajtshme dhe 3 automjetet e markave nga më të shtrenjtat: “Ferrari”, “Porsche”dhe “Peugeot”.
 
Biznesmeni nga Shkodra, Kacjolin Zefi u kap nga policia në nëntorin e vitit të kaluar, dy ditë pasi në portin e  Durrësit u kap një kamion me 700 kg kanabis. Arrestimi i 51 vjeçarit u be në aeroportin e Rinasit, ndërsa po kthehej nga Italia.
 
Zefi u akuzua se kishte porositur lëndën narkotike, ndërsa shoferi që po e transportonte me kamion drejt Italisë u lirua.
 
Prej disa javësh Policia e Shtetit vijon aksionin vjeshtë 2017 në disa rrethe për sekuestrimin e makinave luksoze dhe të pasurive që nuk e justifikojnë burimin.
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë