Drejtuese politike e Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Elisa Spiropali, njëherësh ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, ka publikuar një video në llogarinë e saj në facebook ku reciton vargjet e Fan Nolit.

Areja është gafa e radhës që Monika Kryemadhi, drejtuese e LSI, bëri sot teksa u shpreh se poezinë anës lumenjve të Fan Nolit, e ka shkruar Migjeni.

Ndërsa Spiropali teksa ironizon Kryemadhin ndërsa reciton poezinë, e mbyll atë duke thumbuar Metën dhe Berishën. Poezia është nga më të njohurat e eurditit Noli.