Home SHENDETI Sensibilizim për kancerin e gjirit, konsulta falas për të gjitha vajzat dhe gratë

Sensibilizim për kancerin e gjirit, konsulta falas për të gjitha vajzat dhe gratë

0
Sensibilizim për kancerin e gjirit, konsulta falas për të gjitha vajzat dhe gratë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Onkologët flasin për rritje të rasteve më kancer të gjirit. Shifrat e sëmundshmërisë janë alarmante, pasi vetëm këtë vit janë paraqitur në shërbimin onkologjik në QSUT mbi 1 mijë e 100 raste të reja. Pjesa më e madhe e grave vijojnë ta kapin sëmundjen në faza të avancuara ndaj dhe vdekjet mbeten të larta.

Muaji Tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje. Kanceri i gjirit është  kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe  vendet në zhvillim.

QENDRA MJEKËSORE KANADEZE, në muajin tetor, muajin e informimit dhe sensibilizimit për shëndetin e gruas, ofron KONSULTË FALAS me mjek gjinekolog dhe senologjist (specialist të gjirit).

QENDRA ofron:

  • 30% zbritje për ekzaminimet ekografike dhe paketat shëndetësore:
  • Eko, konsultë gjinekologjike dhe pap test me mjek gjinekolog
  • Eko gjiri dhe konsultë me mjek radiolog-senologjist
  • Eko kardiake dhe konsultë me mjek kardiolog
  • Eko tiroide dhe konsultë me mjek endokrinolog

Ekzaminimet ekografike realizohen me aparatura të fjalës së fundit nga profesionistë të mjekësisë të kualifikuar brenda dhe jashtë vendit.

  • QENDRËN MJEKËSORE KANADEZE realizohen të gjitha ekzaminimet laboratorike dhe ato gjenetike:
  • BRCA Test për kancerin e gjirit dhe vezoreve;
  • Ekzaminime ekografike 2D, 3D dhe 4D
  • Konsulta dhe ekzaminime nga mjekë dhe profesorë të mirë kualifikuar brenda dhe jashtë vendit
  • Telekonsulta me mjekë dhe profesorë të huaj nga Kanadaja, Amerika, Anglia, Zvicra, Italia, Polonia, Greqia dhe Turqia.

Ofrojmë shërbim të specializuar, elitar, të integruar multidisiplinor dhe cilësor bazuar në protokollet e përditësuara sipas standardeve bashkëkohore perëndimore! Mjekësi e bazuar në evidencë kliniko-shkencore!

Nga takimi i parë gjinekologjik deri në postmenopauzë kujdesemi që të vendosim shëndetin tuaj në qendër të gjithçkaje që ne bëjmë!

Për një kujdes mjekësor sa më cilësor dhe për të gjitha informacionet në lidhje me shërbimet apo për të rezervuar takimin tuaj me mjekun specialist, mos hezitoni të na kontaktoni në:

+ 355 69 620 3030

⌨ [email protected] 

instagram/facebook: cmctirana

Web.: cmctirana.com

Adresa: Rruga Qemal Stafa, Përballë Prokurorisë së Përgjithshme, te 9 Katëshet, Tiranë.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë