Skip to content

Seria A në TRING/ Zbulohet kalendari i sezonit të ri, ja kur luhen sfidat derbi Milan-Inter

  • 24/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kalendari i Serisë A  për sezonin 2022/2023  u hodh këtë të premte.

 

Kampionati që transmetohet ekskluzivisht në Tring, do të nisë në 13 gusht.

 

JAVA E PARË E SERISË A

Fiorentina-CremoneseVerona-NapoliJuventus-SassuoloLazio-BolognaLecce-InterMilan-UdineseMonza-TorinoSalernitana-RomëSampdoria-AtalantaSpezia-Empoli

 

Ndërkohe datat e derbit të Milanit janë 4 shtatori I këtij vti Milan-inter dhe 5 shkurti I vitit të ardhshëm Inter-Milan.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë