Home BOTA SHBA, 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pasi një automjet hyri në mesin e turmës në Wisconsin

SHBA, 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pasi një automjet hyri në mesin e turmës në Wisconsin

0
SHBA, 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur pasi një automjet hyri në mesin e turmës në Wisconsin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pesë persona humbën jetën dhe mbi 40 të tjerë janë plagosur pasi një person drejtoi automjetin në mesin e turmës në rajonin Wisconsin të SHBA-së.

Në pamjet e publikuara në median sociale vërehet se një automjet me ngjyrë të kuqe SUV që qytetin Waukesha ecën me shpejtësi mbi turmën e paradës së krishtlindjeve. Në pamje tërheqin vëmendjen momentet e panikut të përjetuara gjatë ngjarjes dhe të plagosurit e shtrirë në rrugë si pasojë e përplasjes nga automjeti.

Në një deklaratë nga llogaritë e medias sociale të Bashkisë Waukesha, thuhet se në ngjarje kanë humbur jetën 5 persona dhe se mbi 40 të tjerë janë plagosur.

Shefi i policisë në Waukesha, Dan Thampson, ka konfirmuar se është gjetur mjeti i drejtuar mbi turmën dhe se është arrestuar një person i dyshuar.

Ndërkohë ende nuk është njoftuar identiteti i personit të arrestuar.

Pas ngjarjes u njoftua se shkollat nesër në Waukesha do të jenë të mbyllura.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë