SHBA dhe “Non grata-t” të shtuara në rajon? Eurodeputeti Tonino Picula: A diskutohet kjo gjë?

a-kemi-diskutuar.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në Parlamentin Europian vec të tjerash eurodeputeti Tonino Picula tha se po shtohet shumë pjesmarrja e SHBA-së dhe sanksioneve të saj ndaj politikanëve në rajon dhe sa shumë po diskutohet për këtë çështje.

Picula tha se nëse duhet të hapen negociatat me BE-në atëherë cësthje të kesaj natyre duhet të jenë të zgjidhura në mënyrë që të arrihet ai qëllim.

Picula në Parlament:

Kemi pjesëmarrje të shtuar të SHBA dhe sanksineve të saj ndaj politikanëve në rajon, a ka ndonjë diskutim lidhur me këtë çështje? Thatë se qëllimi është se brenda mandatit tuaj doni që të çelni negociatat, cili mendoni se do të jetë?

(E.D/faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë