Prodhuesit e armëve amerikane kanë prodhuar më shumë se 139 milionë pistoleta për tregun konsumator në dy dekadat e fundit, duke përfshirë 11.3 milionë vetëm në vitin 2020, sipas një raporti të ri të qeverisë. Në të njëjtën periudhë, Shtetet e Bashkuara importuan 71 milionë armë zjarri të tjera dhe eksportuan vetëm 7.5 milionë, gjë […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re