Home BOTA SHBA: kur të djathtët “jua fusin” të majtëve…me emigrantë!

SHBA: kur të djathtët “jua fusin” të majtëve…me emigrantë!

0
SHBA: kur të djathtët “jua fusin” të majtëve…me emigrantë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i Bashkisë së New York-ut, Eric Adams shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në zonën e qytetit për shkak të fluksit të mijëra emigrantëve të dërguar nga shtetet e Amerikës së Jugut që nga pranvera dhe tha se kërkon që qyteti t’u sigurojë atyre strehim dhe ndihmë ta tjera. “Një qytet që po rimëkëmbet nga pandemia […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë