Jep dorëheqjen drejtoresha e Shtëpisë Muze “Ismail Kadare”, Anna Shkreli, vajza e zv.ministrit të Infrastrukturës Artan Shkrelit dhe ish-deputetes së PS, Ledi Shamku.

Dorëheqja e Ana Shkrelit ka lidhje me pjesëmarrjen e saj në protestat e qytetarëve, artistëve dhe aktivistëve për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Në një postim në profilin e saj në rrjetet sociale, Ana flet për fillime të reja dhe shkruan:

“Ne oren time te zeze mendova se njerezit per liri kane dhene jeten. New beginnings“.