Trupi juaj ka një mënyrë që ju tregon se gjërat nuk janë si duhet.
Stresi nuk është diçka që manifestohet mentalisht, por që mund të japë sinjale edhe fizikisht, shkruan Independent, përcjellë Klan Kosova.
Për të mësuar nëse jeni me stres nuk është e lehtë. E për të reduktuar atë është e domosdoshme që të ndryshoni në sjelljen dhe rutinën tuaj.
Këto janë shenjat që ju tregojnë se jeni i stresuar sa s’duhet:1. Kokëdhimbje.2. Probleme me gjumin.3. Probleme me lëkurën.4. Tendosje dhe dhimbje të muskujve.5. Probleme me oreksin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re