Ilustruese

Një shèrr màsiv ka ndodhur mes disa të rinjve në qytetin e Elbasanit. Bëhet e ditur se se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu”.

Ndërkohë, dýshohet për persona të plàgosur. Sipas burimeve në vendngjarje thuhet se janë dëgjuar edhe të shtèna àrmësh.

Kònflìkti ka ndodhur midis 3 personave dhe është démtuar një shtetas emri i të cilit nuk dihet ende. Personi i lènduar po merr mjèkim në Spiìtalin e Elbasanit dhe fatmirëshit është jashtè rrèzikut për jetën.

Burime bëjnë me dije se janë përdorur edhe àrmë pasi kjo konfirmohet nha banorët e zonës, ndërsa pòlicia e mohon diçoa të tillë. Një mjet tip furgon dhe një mjet tjetër në bordin e të cilëve dyshohen se kane qenë rreth 12 persona të pajisur me shkòpa bèjsbolli dhe àrmë kanë zbritur nga dy mjetet dhe kanë gòditur një grup personash.

Personat sipas dëshmive për Fax News kanë qenë të màskuar dhe mjetet kanë qenë me xhama të zinj.

(FAXWEB.AL)

/faxweb