Një sherr masiv ka ndodhur mes disa shqiptarëve dhe italianëve mbrëmjen e djeshme në San Felice a Cancello, komuna e Kazertës.

Incidenti ka shkaktuar panik mes të pranishmëve dhe familjarëve që kishin dalë me fëmijët e tyre të cilët më pas janë larguar me shpejtësi nga sheshi.

Sipas mediave vendase, kjo nuk është hera e parë që ndodhin episode të tilla në këtë zonë, pasi shumë shqiptarë bëhen protagonistë dhune dhe sherresh.

Ngjarja u raportua në polici dhe deri më sot nuk ka një zgjidhje konkrete.

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb