Gazetari Ilir Babaramo është përplasur ashpër me avokatin Spartak Ngjela në emisionin OPEN në Top Channel.

Roli i Ramës “si ndërmjetës” në zgjidhjen e konflikteve dhe lëvizja e tij në Turqi dhe Francë, u bë objekt përplasjeje mes Ngjelës dhe Babaramos.

Ngjela tha se Rama është thirrur në Paris për t’u bërë ndërmjetës në konfliktin Kosovë-Serbi

Ngjela: Rri aty se ke lënë edhe mjekër

Babaramo: Por po flet broçkulla të mëdha, që as një fëmijë tre vjeç nuk i flet

Ilir Babaramo: Ku e more rrogën sot, ik ore plakush se ngele…

Ngjela: Çrregullimeve psike nuk u përgjigjem

Babaramo: Nuk të vjen turp që thua broçkulla, 80 vjeç burrë