Policia e Shtetit ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga Oborri Mbretëror, se kanë qenë uniformat blu që kanë bërë publike videon e sherrit mes Princ Lekës dhe Elia Zaharias.

Përmes një komunikimi për mediat, Policia e Shtetit thekson se nga ana e tyre janë kryer të gjitha veprimet e nevojshme procedurale, janë sekuestruar pamjet filmike, të cilat i janë përcjellë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

Lexo edhe :Related Posts

Ndërsa mohon kategorikisht që video të ketë dalë nga institucioni i Policisë së Shtetit.

Deklarata:

Në lidhje me një reagim të bërë nga Oborri Mbretëror, ditën e sotme, ju informojmë se:

Nga ana jonë në lidhje me rastin janë kryer të gjitha veprimet e nevojshme procedurale, janë sekuestruar pamjet filmike, të cilat i janë përcjellë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.

Po kështu deklarojmë që kjo video nuk ka dalë nga strukturat e Policisë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re