Përmbytjet në vend kanë shkaktuar kaos në rrugë dhe shqetësim për qytetarët.

Pasi qyteti i Durrësit u përmbyt dhe pamjet bënë xhiron e rrjetit mbrëmjen e djeshme, probleme ka hasur dhe Vau i Dejës.

Rrugët problematike kanë pësuar dhe më shumë dëmtime seç kishin.

Rruga gropa-gropa është pamja që vjen në videon e publikuar nga qytetarët të cilët duan zgjidhje sa më parë për situatën e krijuar.

Qytetet e Shqipërisë u përfshinë mbrëmjen e djeshme nga shira të furishëm, që shkaktuan dëme dhe kryesisht përmbytje në vend.

 

View this post on Instagram

 

“Pershendetje. Kto jan rruget e fshatit Naraç Bashkia Vau dejes. Prej 30 vitsh nuk ka vu kush dor ne ket rrug i bej thirrje kryrtarit te bashkis z Mark Bebanit te na shtroje se lam lesht neper makina ju flm per mirekuptimin”

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on Oct 15, 2020 at 4:44pm PDT

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re